Prezenty pod choinkę dla babci i dziadka

Podczas gwiazdki nie można zapomnieć także o babci i dziadku, którzy odgrywają bardzo ważną rolę w życiu dziecka. Z pewnością, mają zawsze czas dla swoich wnucząt, opowiadają im zabawne historie i bajki, pokazują, jaki piękny jest świat i opiekują się nimi, kiedy rodzice muszą iść do pracy. W związku z tym, prezent bożonarodzeniowy powinien być dla dziadków naprawdę wyjątkowy.

Po pierwsze, wcale nie musi być od drogocenny, gdyż wiele radości sprawi im na pewno własnoręcznie wykonany upominek, zwłaszcza gdy maluch włoży wiele serca i pracy w jego stworzenie, a może być nim np. efektowna ramka, w której umieścimy wspólne zdjęcie. Ponadto, przy wyborze podarunku powinniśmy wziąć także pod uwagę zainteresowania dziadków.

Jeśli babcia lubi różnego rodzaju bibeloty, warto jest kupić np. oryginalną figurkę z porcelany, świąteczny kubek, stroik, flakon, zestaw filiżanek, pachnącą świeczkę lub ozdoby choinkowe. Gdy uwielbia pielęgnować rośliny, można wybrać dla niej piękny kwiatek, najlepiej taki, który będzie kwitł przez cały rok. Oprócz tego, mile widziany jest ciepły szalik i rękawiczki, które uchronią babcię przed mrozem panującym na zewnątrz. Z pewnością, bardzo praktycznym podarunkiem są wygodne kapcie. Warto zaznaczyć także to, że miłym prezentem może być elegancka broszka, naszyjnik, bransoleta, pod warunkiem, że babcia lubi biżuterię. Poza tym, idealnym upominkiem sątakże kolorowe chusty, apaszki i szale, a także czekoladki lub zestaw dobrej jakości kaw i herbat.

Natomiast, gdy chcemy wybrać upominek dla dziadka powinniśmy postawić na dobre alkohole i naleweczki, jeśli zdrowie dziadka pozwala na ich spożywanie. Ponadto, przydatnym podarunkiem jest zegarek czy krawat lub mucha, piękna koszula czy sweter, jeśli dziadek lubi w nich chodzić, bo tylko wtedy będą miłym upominkiem. Gdy preferuje on grę w szafy, można podarować mu nową szachownicę. Poza tym, mile widziane są filmy przyrodnicze, jeśli jest fanem tego typu produkcji.

Z pewnością, do uniwersalnych prezentów należą książki, chociaż będą się one od siebie różnić tematyką – babcie zwykle wolą romanse, a dziadkowie powieści podróżnicze lub historyczne. Można tu jeszcze wymieć płyty z muzyką np. poważaną albo z jazem, w zależności od upodobań dziadków. Oprócz tego, miłą niespodzianką na pewno będzie dla nich bilet do teatru, filharmonii, opery, jeśli preferują obcowanie z tego rodzaju sztuką. Najważniejsze jest to, aby podarunek był wręczany od serca, a wtedy bez względu na swoją formę, i tak ucieszy naszych dziadków.